Sufler Rock Festiwal

W latach 2015 i 2016 w Ośrodku Kultury „Andaluzja” odbył się SUFLER ROCK FESTIWAL  – pierwsza impreza w Polsce poświęconą muzyce i twórczości Budki Suflera. Jej pomysłodawcą jest Łukasz Ściebiorowski, radny Piekar Śląskich, prywatnie fan Budki Suflera. W pierwszej edycji Festiwalu wzięło udział osiem zespołów i wykonawców: Ash’n’Becher  , Silesian Cowboys, V Bieg, Strzyga, Mass Solitude, duet Sonia Maselik i Bronisław Lewandowski Nothing oraz Wioletta Bensz.

Serca publiczności i jury wykonaniami utworów „Czas ołowiu” i „Nie wierz nigdy kobiecie” podbił zespół Ash’n’Becher z Radzionkowa . Zespół otrzymał w nagrodę 5 tys. zł na nagranie płyty w profesjonalnym studio nagrań.   Specjalną nagrodę od wieloletniego muzyka Budki Suflera Mieczysława Jureckiego – zaproszenie na festiwal Solo Życia w Lublinie w 2016 roku otrzymał duet Strzyga – wokalistka Paulina Nowak i grający na gitarze akustycznej i na perkusji Radosław Matysek. Na zakończenie I edycji  festiwalu zagrał zespół Wieko, w składzie którego są m.in. Robert Chojnacki, Mieczysław Jurecki oraz Jacek Królik. Sufler Rock Festiwal był okazją do spotkania się fanów Budki Suflera – po raz pierwszy na Śląsku. To był już X jubileuszowy ogólnopolski zlot fanów. Kilkudziesięciu zlotowiczów przyjechało do Piekar z różnych stron Polski. Byli m.in. z Krakowa, Rzeszowa, Poznania, Wrocławia i Katowic.

Druga  edycja imprezy odbyła się 08 października 2016. W części konkursowej swoje interpretacje wybranych utworów z repertuaru Budki Suflera jak i własne zaprezentowały zespoły: Rusty Rage,  Strzyga,  Budka Band  i Mass Solitude.

Główna nagroda finansowa, ufundowana przez muzyków Tomasza Zeliszewskiego i Mieczysława Jureckiego, otrzymał zespół Budka Band. Kapela została również zaproszona przez Mieczysława Jureckiego na Festiwal Solo Życia’2017 w Lublinie, natomiast wyróżnienie i specjalną nagrodę Radia Piekary oraz zaproszenie na sesję nagraniową od studia MaQ Records z Wojkowic otrzymał zespół Strzyga. W drugiej części festiwalu przed publicznością w swoich recitalach zaprezentowały się dwa zespoły. Paweł Palej z zespołem Hengelo, zwycięzca Festiwalu Solo Życia 2014 oraz zespół V Bieg, który miał w repertuarze covery utworów Budki Suflera. Gwiazdą II edycji Sufler Rock Festiwal była aktorka i piosenkarka Izabela Trojanowska – związana przez lata z Budką Suflera. Wraz ze swoim zespołem przedstawiła swoje największe przeboje  m.in. “Wszystko czego dziś chcę”, “Tyle samo prawd ile kłamstw”, “Brylanty” “Karmazynowa noc”, które znakomicie rozruszały publiczność.  Podczas II edycji festiwalu odbył się również XI już zlot fanów Budki Suflera.

NASI PARTNERZY: