Gerry Jablonski & Electric Band – zapraszamy na koncert! 20.09.2023 :)

https://okandaluzja.pl/wp-content/uploads/2023/05/ZDJĘCIE-NA-STRONKE.jpgGerry Jablonski & Electric Band – zapraszamy na koncert! 20.09.2023 :)

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji
z koncertu na naszym profilu fb 🙂

Gerry Jablonski
& Electric Band
jeden z najlepszych zespołów bluesrockowych na świecie,  między innymi ze względu na niesamowitą energię sceniczną
i niezapomniane koncerty.
Gerry Jablonski to wulkan energii scenicznej,  niezwykle charyzmatyczny
i doświadczony muzyk.

Na scenie towarzyszą mu
perkusista Lewis Fraser
basista Grigor Leslie
oraz Piotr Narojczykpochodzący z Warszawy utalentowany harmonijkarz.

 

 

https://www.delta.art.pl/gerry-jablonski-band

No i jak Gerry się wreszcie zgodził, to w tym samym barze spotkała się już cała banda. Gerry, Dave, Grigor i ja. I Dave tak zagaił, że jak już jesteśmy, to żebyśmy zagrali i to było TO. Nic już nie było takie samo. Trwało jam session, a nikt tego dnia po nas nie wyszedł. Nikt! A zagraliśmy dwie piosenki! I nic nie było zaplanowane, nic. I wtedy Gerry potwierdził, że gramy i zakładamy kapelę. Wszystko się ukształtowało. (Źródło: Maciej Geming “o muzyce się nie gada” Free Music Stop 2018) – tak początki powstania zespołu działającego nieprzerwanie od tamtej chwili do dziś wspomina jeden z jej filarów, harmonijkarz Piotr Narojczyk. Obok niego grupę tworzą: charyzmatyczny gitarzysta, wokalista i główny twórca repertuaru Gerry Jablonski, wszechstronny i utalentowany basista Grigor Leslie obracający się również w jazzowych kręgach (stąd ksywa “profesor”) a także młody, energiczny i – co u bębniarzy rzadkie – świetnie śpiewający Lewis Fraser, który na stanowisku perkusisty zastąpił zmarłego w 2014 roku Dave’a Innesa.

Przez ten czas ekipa zaskarbiła sobie przychylność tysięcy fanów zarówno w Wielkiej Brytanii (gdzie stała się jednym z najważniejszych przedstawicieli sceny bluesowej), jak i w innych innych częściach Europy grając regularne trasy koncertowe w Polsce, Czechach, Austrii, Niemczech czy Francji. Ich znakiem firmowym są pełne wybuchowej energii koncerty, na których najmocniej daje się odczuć jak niewiele na świecie zostało ZESPOŁÓW z krwi i kości i, że Gerry Jablonski Band jest jednym z nich. Te cechy zaprowadziły grupę na największe festiwale bluesowe w Wielkiej Brytanii i Europie takie jak: Colne Rhythm & Blues Festival, London Blues Fest., Maryport Blues Festival, HRH Blues oraz do najbardziej prestiżowych rozgłośni radiowych na świecie: BBC Radio czy Planet Rock Radio. 

W ostatnim czasie kapela współpracuje z czołowym polskim producentem Leszkiem Łuszczem, odpowiedzialnym za realizację (uznawanego za najlepszy dotychczas krążek zespołu) “LIVE at the Blue Note” (2018) oraz wydanego w tym roku singla “Goddamn”. Do ostatnich opublikowanych w formie video rejestracji koncertowych GJB zaprosiłli lidera King King – Alana Nimmo – z którym wykonali utwory Heavy Water i Soul Sister. Po ponad 18 miesiącach przerwy spowodowanych pandemią załoga ze Szkocji jest głodna grania bardziej niż kiedykolwiek i gotowa na nowe wyzwania. Jak sami mówią: Zrób sobie przysługę – poznaj najlepszy zespół o jakim dotąd nie słyszałeś, zanim zrobi to reszta świata.

Gerry Jablonski – gitara, wokal

Piotr Narojczyk – harmonijka

Grigor Leslie – gitara basowa

Lewis Fraser – perkusja, wokal

 

NASI PARTNERZY:

 
 
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status