Siena Root 17.09.2022r.

https://okandaluzja.pl/wp-content/uploads/2022/07/siena.jpghttps://okandaluzja.pl/wp-content/uploads/2022/07/siena.jpgSiena Root 17.09.2022r.
Szwedzcy mistrzowie retro i psychodelicznego hard-rocka przyjadą do Polski!
Siena Root już we wrześniu zagra w trzech miastach:
16.09.2022 – Poznań, Klub U Bazyla
17.09.2022 – Piekary Śląskie, OK Andaluzja
18.09.2022 – Warszawa, Remont
Supportem będzie szwajcarska formacja CARSON, grająca psychodeliczny stoner rock.
Bilety (69 zł przedsprzedaż i 89 zł w dniu koncertu) dostępne na:
oraz jako bilety kolekcjonerskie na IndependentMusicMarket.com i na stronie OK Andaluzja: https://okandaluzja.pl/?p=7993
______________

Zespół, został założony w latach 90, chociaż muzycznymi korzeniami sięga zdecydowanie głębiej, do lat 60 i 70. W swoich kompozycjach używają oryginalnych organów Hammonda, hipnotyzujących rytmów, ciężkich riffów, pięknych solówek i emocjonalnych wokali, a ich płyty nagrywane są w sposób analogowy, na  taśmach, bez ingerencji komputera. To świadomie tworzona muzyka, z pasją i doświadczeniem. Brzmienie, jak sami twierdzą, to hołd i przekazywanie rockowego dziedzictwa. Za słowami idą czyny, dlatego już od pierwszej płyty – A New Day Dawning (2004 rok), zaczęli wydawać albumy na winylu. Zespół nie przejmował się tym, że trend na czarne krążki miał dopiero nadejść…
Jak sami mówią: -“Twórczy zastój jest dla nas całkowitym tabu. To, co czyni nas wyjątkowymi, to połączenie bycia w branży przez bardzo długi czas (+15 lat) oraz jednoczesne próbowanie mnóstwa różnych rzeczy. Wiele oblicz zespołu to część jego tożsamości i siły”. Obecny skład grupy muzycznej to: Sam Riffer (bas), Love Forsberg (perkusja), Johan Borgström (gitara), Zubaida Solid (wokal). Siena Root od początku lat dwutysięcznych często koncertuje w Europie i komponuje szeroki wachlarz mieszających się gatunkowo utworów. Występy na żywo będące niewątpliwym motorem napędowym zespołu, często przeradzają się w dzikie improwizowane sesje na żywo (co słychać zwłaszcza na wydanym w 2011 roku albumie “Root Jam”). Część utworów, jak i pomysłów na nie powstała… w szwedzkich lasach. Odgłosy zwierząt i roślin są zakłócane jedynie przez dźwięk magnetofonowej taśmy. Jakie są rezultaty? Powrót do korzeni, który zresztą sugeruje sama nazwa. Siena to kolor afrykańskiego błota i ziemi. A root to właśnie korzenie, którymi próbują sięgnąć do początków rockowej muzyki.

 

 

Sobota 17 września 2022 r.

PRZEDSPRZEDAŻ
Bilety KOLEKCJONERSKIE
TYLKO 69
🙂
 
Bilety dostępne w kasie Ośrodka,
płatność kartą lub gotówką.
Ponadto możecie Państwo
dokonać wpłaty na nasze konto
i bilety odebrać w terminie późniejszym
lub w dniu koncertu.
Szczegóły w zakładce KUP BILET.

Cena biletu w dniu koncertu:  89 zł. 

 
 

.

NASI PARTNERZY:

 
 
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status