Opowieść Wigilijna

Święta, Święta!!!

Pada śnieg, suną sanki,
jest renifer i bałwanki.
Śnieżki z nieba spadają,
życzenia zdrowych świąt składają.
Niech te święta będą wyjątkowe,
a prezenty odlotowe.

Kochane Dzieci !
Życzymy Wam wspaniałych
Świat Bożego Narodzenia
i zapraszamy Was na ponadczasowy
spektakl teatralny
pt. “Opowieść wigilijna” (on-line).

Link do bajki będzie
dostępny na naszym Fanpage
i stronie www.okandaluzja.pl

od 20 do 31 grudnia 2020.

Spektakl na podstawie opowiadania Charlesa Dickensa. Sztuka pokazuje los skąpca Scrooge’a, który pod wpływem magii Świąt Bożego Narodzenia przechodzi przemianę. Dotykają go okoliczności, które powodują, iż z niedobrego skąpego człowieka zmienia się w empatycznego przyjaciela, nie tylko swoich pracowników, ale także niedocenionej wcześniej rodziny. Nowatorska forma spektaklu, widzowie mają możliwość poznania bardzo oryginalnych teatralnych lalek sycylijek. 12 precyzyjnie wykonanych kukieł jest niewątpliwie jednym z głównych atutów sztuki.
Całość dopełnia kameralna scenografia oraz doskonale dobrane tło muzyczne. LALKA SYCYLIJKA zwana też Sycylijką lub Marionetką Sycylijską ma długi drut umieszczony w głowie, a jego drugi koniec zawiera uchwyt. Aktor animuje sycylijką stojąc za nią. Lalka posiada ruchome stawy. Przy poruszaniu wykorzystuje się tu bezwład lalki i siłę grawitacji. Ruch nóg uzyskuje się przez podrzut i rozmach. Drut w głowie pozwala marionetce na szybką reakcję wobec zmieniającej się sytuacji. Ruch lalki nie jest opóźniony jak to ma miejsce w przypadku marionetki na sznurkach.

NASI PARTNERZY:


 
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status