KONCERT NOWOROCZNY

KONCERT NOWOROCZNY

Prezydent Miasta Sława Umińska-Duraj oraz Przewodniczący Rady Miasta Tomasz Wesołowski zapraszają wszystkich mieszkańców Piekar Śląskich na Koncert Noworoczny, który odbędzie się 27 stycznia w Ośrodku Kultury “Andaluzja”. Na scenie usłyszymy legendę polskiej muzyki Hannę Banaszak oraz muzyków Orkiestry Wojskowej w Bytomiu. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Wyjątkowy Koncert Noworoczny, który już na stałe wpisał się do kalendarza miejskich wydarzeń kulturalnych, odbędzie się 27 stycznia (niedziela) w Ośrodku Kultury “Andaluzja” (ul. Oświęcimska 45) o godz. 18:00. Koncert ten jest bezpłatny, ale do uczestnictwa w nim upoważniają jedynie wejściówki, które będzie można odbierać osobiście od 21 do 25 stycznia (w godz. 8:00-20:00) w OK “Andaluzja”.

Podczas tegorocznego Koncertu Noworocznego, na scenie OK “Andaluzja” wystąpi Hanna Banaszak. Swoją drogę artystyczną rozpoczęła pod koniec lat 70. Wokalistka wykonuje standardy muzyki jazz i rozrywkowej lat 20-tych i 30-tych oraz muzykę współczesną. Karierę solową rozpoczęła w 1980 roku. Współpracowała m.in. z Jeremim Przyborą, Jerzym Wasowskim, Zbigniewem Górnym, Jonaszem Koftą, Wojciechem Młynarskim. Na swoim koncie ma takie utwory jak: “Mam ochotę na chwileczkę zapomnienia”, “Tak bym chciała kochać już” czy “W moim magicznym domu”.

Piekarzanie będą mogli usłyszeć także Orkiestrę Wojskową z Bytomia pod dowództwem kpt. Krystiana Siwka, która z pewnością nada wydarzeniu niezapomnianego klimatu. Orkiestra ta jest jednostką wojskową przyporządkowaną Dowództwu Garnizonu Warszawa, na co dzień stacjonującą na terenie 34. Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Bytomiu. Skład zespołu stanowią żołnierze – muzycy, absolwenci byłego Wojskowego Liceum Muzycznego w Gdańsku oraz studenci i absolwenci Akademii Muzycznych krajowych i zagranicznych.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców do udziału w koncercie!
Pula bezpłatnych wejściówek jest ograniczona.

NASI PARTNERZY:

 
 
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status