KONCERT NOWOROCZNY

KONCERT NOWOROCZNY

Prezydent Miasta Sława Umińska-Duraj oraz Przewodniczący Rady Miasta Tomasz Wesołowski zapraszają wszystkich mieszkańców Piekar Śląskich na Koncert Noworoczny, który odbędzie się 27 stycznia w Ośrodku Kultury “Andaluzja”. Na scenie usłyszymy legendę polskiej muzyki Hannę Banaszak oraz muzyków Orkiestry Wojskowej w Bytomiu. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Wyjątkowy Koncert Noworoczny, który już na stałe wpisał się do kalendarza miejskich wydarzeń kulturalnych, odbędzie się 27 stycznia (niedziela) w Ośrodku Kultury “Andaluzja” (ul. Oświęcimska 45) o godz. 18:00. Koncert ten jest bezpłatny, ale do uczestnictwa w nim upoważniają jedynie wejściówki, które będzie można odbierać osobiście od 21 do 25 stycznia (w godz. 8:00-20:00) w OK “Andaluzja”.

Podczas tegorocznego Koncertu Noworocznego, na scenie OK “Andaluzja” wystąpi Hanna Banaszak. Swoją drogę artystyczną rozpoczęła pod koniec lat 70. Wokalistka wykonuje standardy muzyki jazz i rozrywkowej lat 20-tych i 30-tych oraz muzykę współczesną. Karierę solową rozpoczęła w 1980 roku. Współpracowała m.in. z Jeremim Przyborą, Jerzym Wasowskim, Zbigniewem Górnym, Jonaszem Koftą, Wojciechem Młynarskim. Na swoim koncie ma takie utwory jak: “Mam ochotę na chwileczkę zapomnienia”, “Tak bym chciała kochać już” czy “W moim magicznym domu”.

Piekarzanie będą mogli usłyszeć także Orkiestrę Wojskową z Bytomia pod dowództwem kpt. Krystiana Siwka, która z pewnością nada wydarzeniu niezapomnianego klimatu. Orkiestra ta jest jednostką wojskową przyporządkowaną Dowództwu Garnizonu Warszawa, na co dzień stacjonującą na terenie 34. Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Bytomiu. Skład zespołu stanowią żołnierze – muzycy, absolwenci byłego Wojskowego Liceum Muzycznego w Gdańsku oraz studenci i absolwenci Akademii Muzycznych krajowych i zagranicznych.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców do udziału w koncercie!
Pula bezpłatnych wejściówek jest ograniczona.

NASI PARTNERZY: