13.04.2018r. – koncert BELIEVE, support proAGE

13.04.2018r. – koncert BELIEVE, support proAGE

13 kwietnia 2018r. o godzinie 18.00wystąpi zespół proAge zaś o 19:00 zapraszamy na gwiazdę wieczoru –  na koncert zespołu BELIEVE.

BELIEVE to polski zespół grający rock progresywny. Koncert promuje najnowszy album zespołu -“Seven Widows”

7 WINDOWS

 • pierwszy koncept album grupy Believe
 • niezwykła, skomponowana z wyjątkowym rozmachem muzyka
 • nastrojowe teksty: siedem historii wdów, żegnających swoich bliskich
 • nie ma na świecie dwóch podobnych historii… dlatego i tu, każda historia jest inna
 • przyjdź, posłuchaj, przeżyj
 • tak oryginalnego i mocnego albumu dawno nie było w rocku progresywnym!

Bilety w cenie 35 zł. w przedsprzedaży i 40 zł w dniu koncertu ((Już dostępne drogą internetową)

Poniżej linki linki, gdzie można wysłuchać utworu Believe – “VII”
https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=77CSBkbgkjQ
a tutaj link do całej płyty
https://www.youtube.com/watch?v=OIDirQ1dOLI&t=409s

Poniżej krótka notka o zespole:

 1. 2004 – Pierwsze próby zespołu Believe w składzie:
  Mirek Gil – gitara
  Tomek Różycki – wokal
  Przemas Zawadzki – bas
  Satomi – skrzypce
  Vlodi Tafel – perkusja
  Adam Miłosz – klawisze
 1. 2006 – Debiut zespołu – album „Hope to see another day” wydany przez szwajcarską wytwórnię Galileo Records. W 2007 roku grupa nagrywa utwór do ścieżki dźwiękowej gry komputerowej Wiedżmin.
 2. 2008 – Druga płyta zespołu „Yesterday is a friend” i DVD z koncertu w Katowickim Teatrze im. St. Wyspiańskiego pt. „Hope to see another day”.
 3. Grupę opuszcza Tomek Różycki i Adam Miłosz. Wokalistą zostaje Karol Wróblewski. Zespół cały czas gra koncerty w Polsce i Europie (w tym suporty – Fish, Pendragon, SBB, Ray Wilson, Daniel Cavanagh)
 4. 2009 – Zespół wchodzi do studia by zarejestrować trzecią studyjną, tzw. bezparapetową płytę „This bread is mine”. Teksty tak jak poprzednio pisze przyjaciel zespołu Robert Sieradzki. Druga europejska trasa koncertowa zakończona występami w polskich klubach.
 5. 2010 – Believe nagrywa kolejny krążek. Nosi on tytuł „World is round” (25 pażdziernika). W nagraniach uczestniczy nowy klawiszowiec Konrad Wantrych. Gościnnie na płycie gra Winicjusz Chróst (gitara) i Tomasz „Ragaboy” Osiecki (inst.. hinduskie).
 6. 2011 – 10 listopada zespół nagrywa kolejne DVD pt. „Seeing is believing”. 2012 – trasa koncertowa (Polska, Niemcy, Belgia i Holandia) zakończona festiwalem „Summers End” w Anglii.
 7. Od stycznia do marca 2013 roku zespół rejestruje nagrania na płytę „Warmest Sun In Winter”. Premierowe, na żywo wykonanie odbywa się na festiwalu rocka progresywnego „ROSFEST” w Gettysburgu (USA).
 8. 2015 – Kilka koncertów i rejestracja utworu „Veils”. Zespół w składzie:
  Mirek Gil – gitary
  Satomi – skrzypce
  Przemas Zawadzki – bas
  Maciek Kosiński – wokal
  Łukasz Tomczak – perkusja
  Gościnnie
  Adam Miłosz – klawisze
  Udział w festiwalu Prog Rock Fest 2016 w Legionowie kończy ten okres działalności Believe.
 1. 2016 – Nowy skład zespołu. Nagrana zostaje kolejna tzw. piosenka świąteczna. Śpiewa Julia Chmielnik a za bębnami siada nowy perkusista Believe – Robert Qba Kubajek. Adam Słonimski kręci do tego numeru teledysk.
 2. 2017 – Trwa praca nad nową płytą. Zespół cały czas szuka wokalisty. Wreszcie pojawia się na próbie człowiek i wiadomo, że kogoś takiego kapela potrzebuje. Wszystko zaczyna się zazębiać, krystalizować. Znowu jest moc!
  Skład:
  Mirek Gil – gitary
  Satomi – skrzypce, klawisze
  Robert Qba Kubajek – perkusja
  Łukasz Ociepa – wokal
  Przemas Zawadzki – bas
  Płyta „SEVEN WIDOWS” ukaała się na jesieni 2017r..

 

proAge

Zespół proAge konsekwentnie tworzy muzykę stylistycznie trudną do jednoznacznego sklasyfikowania. Większość utworów osadzonych jest w klimatach z pogranicza art rocka i rocka progresywnego. Jednak w repertuarze zespołu sporo jest również utworów ciężkich, zahaczających o progresywny metal, jak i utworów łagodniejszych, klimatycznych i przestrzennych.

Znak rozpoznawczy zespołu to ekspresyjny wokal, niebanalne teksty, pięknie współbrzmiący duet gitara-klawisze oraz solidna sekcja rytmiczna. Zespół ma w swoim dorobku dwie EP-ki, dwa wydawnictwa koncertowe oraz najnowszy album “Odmienny stan rzeczywistości”, wydany przez wytwórnie Lynx Music w polskiej, i angielskiej wersji językowej. Płyta zyskała pozytywne recenzje, jedna z nich opublikowana została w kwietniowym numerze magazynu Teraz Rock.

Zespół jest półfinalistą konkursu Antyfest 2017 zorganizowanego przez Antyradio. Koncerty proAge są pełne energii i pozytywnej atmosfery, zespół potrafi nawiązać z publicznością więź pozwalającą na wspólne przeżywanie muzyki, zarówno tej wprawiającej ciało w ruch, jak i tej, skłaniającej do wyciszonej refleksji.

NASI PARTNERZY: