5lutego 2017 godz. 18.00 Niezwykły koncert noworoczny

5lutego 2017 godz. 18.00 Niezwykły koncert noworoczny
Prezydent Sława Umińska – Duraj oraz Przewodniczący Rady Miasta – dr inż. Piotr Buchwald zapraszają wszystkich mieszkańców Piekar Śląskich na Koncert Noworoczny, który odbędzie się w Ośrodku Kultury “Andaluzja”. Na scenie usłyszymy legendę polskiej muzyki Krystynę Prońko oraz muzyków Orkiestry Wojskowej w Bytomiu. Wstęp na koncert jest bezpłatny. 

Krystyna Prońko to legenda polskiej sceny muzycznej. Współpracowała z Czesławem Niemenem, Skaldami czy Czerwonymi Gitarami. Serca publiczności podbiła takimi utworami, jak „Papierowe ptaki”, „Bożek gorzelny”, „Małe tęsknoty”, „Jesteś lekiem na całe zło” i „Modlitwa o miłość prawdziwą”. W ciągu kilkudziesięciu lat kariery scenicznej wydała 12 albumów, dwa koncertowe krążki oraz kilka kompilacji z jej najpopularniejszymi piosenkami. 

Na scenie Ośrodka kultury “Andaluzja” Krystyna Prońko wystąpi z Orkiestrą Wojskową z Bytomia. Skład zespołu stanowią żołnierze – muzycy, absolwenci byłego, Wojskowego Liceum Muzycznego w Gdańsku oraz studenci i absolwenci Akademii Muzycznych krajowych i zagranicznych. Zespół współpracując z ośrodkami kultury na Śląsku, bierze udział w uroczystościach państwowych i wojskowych, dając pokazy musztr paradnych oraz koncertując.  W Piekarach Śląskich ich umiejętności mogliśmy podziwiać przy okazji uroczystości państwowych, a także w czasie I Przeglądu Orkiestr Dętych. 

Dla Krystyny Prońko nie będzie to pierwszy raz, kiedy zagra koncert z Orkiestrą Wojskową z Bytomia. W październiku razem wystąpili w Teatrze Śląskim. W repertuarze znalazły się wtedy między innymi takie utwory, jak: “Uratuj mnie, uratuj siebie”, “Niech moje serce”, “Jutro zaczyna się tu sezon”, “Małe tęsknoty”, “Oszuści”, “Papierowe ptaki” czy “Deszcz w Cisnej”.

Koncert noworoczny odbędzie się 5 lutego (niedziela) w Ośrodku Kultury “Andaluzja” (ul. Oświęcimska 45) o godz. 18.00. Koncert jest bezpłatny, ale do uczestnictwa w nim upoważniają wejściówki, które będzie można odbierać od 1 do 3 lutego (w godz. 8-20) w OK “Andaluzja”. 

NASI PARTNERZY: