Wieczór z opowieściami o pasjach i marzeniach

Wieczór z opowieściami o pasjach i marzeniach

Ośrodek Kultury „Andaluzja” w Piekarach Śląskich
i
Miejska Biblioteka Publiczna
im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich

zapraszają na
SPOTKANIE AUTORSKIE
z Markiem Pietrzykowskim.

15 listopada 2023, g.18:00
Ośrodek Kultury “Andaluzja” w Piekarach Śląskich,
ul. Oświęcimska 45
Wieczór z opowieściami o pasjach i marzeniach,
które motywują do zwiedzania świata.

WSTĘP WOLNY.

https://samozycieijuz.pl/

 

 

 

 

MAREK PIETRZYKOWSKI (ur. 1953 w Krakowie) mgr inż. mechanik, absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej.
Pracował m. in. w Hucie „Stalowa Wola” (HSW). Tuż przed I wojną w Zatoce Perskiej (1990) był w Iraku szefem Serwisu Wojskowego HSW.
Zwiedził liczne kraje europejskie, bywał w USA, Argentynie, Turcji, Iraku, Iranie, Kazachstanie na Syberii, w Indiach, Chinach, Korei czy na Tajwanie.
Trzykrotnie przemierzył samochodem osobowym trasę Stalowa Wola – Bagdad i raz Stalowa Wola – Teheran. Opisuje obrazy widziane zza kierownicy 40-tonowego żurawia teleskopowego na podwoziu kołowym w drodze do Hamburga i do Bukaresztu. Z zamiłowania podróżnik, wędrował po górach polskich i bułgarskich, uczestnik wspinaczek taternickich i wypraw ratunkowych z GOPR. Płetwonurek (książkę nurka uzyskał w 1969 roku). Przez ponad 30 lat uprawiał windsurfing, którego instruktorem został na pierwszym kursie zorganizowanym w Polsce w1988 roku. Brak deskowej adrenaliny zastępuje rejsami morskimi na pokładzie jachtu s/y Sarmata II Jacht Klubu Marynarki Wojennej „Kotwica” z Gdyni.

NASI PARTNERZY:

 
 
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status