SPI nie ŚPI !!!

SPI nie ŚPI !!!

Już po raz ósmy liczne grono fantastycznych, młodych artystów wzięło udział w Piekarskim Przeglądzie Amatorskich Twórczości Muzycznych SPI NIE ŚPI.

W minioną sobotę, 23 marca, odbył się jego finał, podczas którego wyłonieni zostali laureaci tegorocznej edycji.

Z roku na rok SPI NIE ŚPI cieszy się coraz większym zainteresowaniem i przyciąga do naszego miasta wielu młodych i świetnie się zapowiadających muzyków. W minionym tygodniu, spośród 35 nadesłanych zgłoszeń, wybranych zostało 14 finalistów (7 zespołów i 7 solistów), którzy 23 marca zaprezentowali się na deskach OK Andaluzja. Ich występy oceniało jury, w którego składzie znaleźli się: radni Rady Miasta Piekary Śląskie Łukasz Ściebiorowski i Marcin Felderhoff, radny Młodzieżowej Rady Miasta Denis Dąbrowski, wokalistka Sonia Maselik, akustyk OK Andaluzja Piotr Frisz oraz Tomasz Biskup  przedstawiciel studia nagrań Nest Studio.

Poziom występów był niezwykle wyrównany, co  jak mówi Łukasz Ściebiorowski
okazało się nie lada wyzwaniem dla jurorów, którzy musieli wyłonić
grono zwycięzców. Ostatecznie pierwsze miejsce i nagrodę finansową
Prezydenta Miasta Piekary Śląskie w kategorii ZESPÓŁ przyznano
oryginalnie brzmiącej grupie Absynth. Wyróżnienia w tej kategorii
powędrowały z kolei do zespołu TERAPOLKA z Chełmka, który urzekł
widownię swą naturalnością, dystansem i ciekawymi tekstami, a także do
gospelowej formacji Tree of Sounds z Katowic. To właśnie ta grupa
zdobyła też dodatkową nagrodę, jaką jest występ podczas tegorocznych Dni
Piekar Śląskich.

Jury Przeglądu Amatorskich Twórczości
Muzycznych wyłoniło również zwycięzców w kategorii SOLISTA. Pierwsze
miejsce oraz nagroda pieniężna trafiły do Zuzanny Niewiadomskiej 
reprezentantki naszego miasta, która pochwalić może się niesamowitym
głosem oraz ciekawą osobowością sceniczną. Z kolei wyróżnienia
otrzymały, znakomite wokalnie i kompozycyjnie, Weronika Boińska z
Oświęcimia i Zofia Sydor z Krakowa.

Podczas sobotniego konkursu przyznane zostały też nagrody specjalne. Wyróżnienia Radia Piekary i Nest Studio trafiły do duetu Honeycomb z Mysłowic.

Wyróżnienia OK Andaluzja otrzymały kapela Taka Karma z Laryszowa oraz najmłodsza uczestniczka wydarzenia Emilia Franielczyk.

Ponadto w trakcie sobotniego konkursu wysłuchać można było koncertu Soni Maselik  jurorki VIII Przeglądu i laureatki zeszłorocznej edycji wydarzenia. “Cieszę się, że mogłam być znowu w miejscu, w którym kilka lat temu sama stawiałam pierwsze kroki na scenie. W dodatku miałam teraz możliwość szukać muzycznych talentów. Zwracałam uwagę na sprawy techniczne, takie jak intonacja, rytmika, ekspresja, barwa głosu, ale także na to, jaką osobowością dany artysta jest na scenie” – podkreśla wokalistka.

Organizatorami VIII Piekarskiego Przeglądu Amatorskich Twórczości Muzycznych SPI NIE ŚPI byli: Młodzieżowa Rada Miasta Piekary Śląskie, Ośrodek Kultury Andaluzja oraz piekarski Urząd Miasta.

NASI PARTNERZY:

 
 
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status