Wystawa 11.05.2018r. godz. 18:00

Wystawa 11.05.2018r. godz. 18:00

“Duchy Przemysłu – Kopalnia Andaluzja w Piekarach Śląskich”

Zapraszamy na wystawę fotograficzną poświęconą likwidowanym zakładom, kopalniom na Górnym Śląsku, przede wszystkim nieistniejącej już kopalni Andaluzja w Piekarach Śląskich w 110 rocznicę rozpoczęcia jej działalności oraz 10 rocznicę jej zamknięcia.

Już 11 maja 2018 roku, g. 18:00 zapraszamy na wieczór wspomnień! W programie wernisaż wystawy i pokaz multimedialny. Całość uświetni występ Śląskiego Chóru Górniczego Polonia Harmonia.

Wstęp wolny.

Autor zdjęć i pokazu multimedialnego: Marek Stańczyk – fotograf, archiwizator i filmowiec. Kolekcjoner wspomnień, poszukiwacz obrazów przeszłości w książkach, pocztówkach i rysunkach technicznych. Miłośnik krajobrazu przemysłowego, przemysłu i wszystkiego co z nim związane – dźwięku, zapachu i architektury. Urodzony na Górnym Śląsku, związany z regionem całego Śląska. Autor wielu autorskich panoram przedstawiających życie oraz zanikanie przemysłu z pejzażu. Hobbystycznie – podróżnik po szlakach Dolnego Śląska, miłośnik muzyki eksperymentalnej, industrialnej oraz estetycznie wyrazistej. Autor albumu fotograficznego „Industria. Początek i Koniec” wydanego w 2016 roku oraz wielu ilustracji do gazet i czasopism, współscenarzysta do filmów opowiadających o Śląsku. Stańczyk jest znany jako „fredmentor”, pseudonim w który wszczepione jest alter egoindustrialnego poszukiwacza i kolekcjonera architektury stali.Jego praca jest zauważalna na przestrzeni lat i droga, którą konsekwentnie realizuje – nie
jest dostatecznie widoczna w małym punkcie osi czasu.

NASI PARTNERZY:

 
 
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status