Wystawa 11.05.2018r. godz. 18:00

Wystawa 11.05.2018r. godz. 18:00

“Duchy Przemysłu – Kopalnia Andaluzja w Piekarach Śląskich”

Zapraszamy na wystawę fotograficzną poświęconą likwidowanym zakładom, kopalniom na Górnym Śląsku, przede wszystkim nieistniejącej już kopalni Andaluzja w Piekarach Śląskich w 110 rocznicę rozpoczęcia jej działalności oraz 10 rocznicę jej zamknięcia.

Już 11 maja 2018 roku, g. 18:00 zapraszamy na wieczór wspomnień! W programie wernisaż wystawy i pokaz multimedialny. Całość uświetni występ Śląskiego Chóru Górniczego Polonia Harmonia.

Wstęp wolny.

Autor zdjęć i pokazu multimedialnego: Marek Stańczyk – fotograf, archiwizator i filmowiec. Kolekcjoner wspomnień, poszukiwacz obrazów przeszłości w książkach, pocztówkach i rysunkach technicznych. Miłośnik krajobrazu przemysłowego, przemysłu i wszystkiego co z nim związane – dźwięku, zapachu i architektury. Urodzony na Górnym Śląsku, związany z regionem całego Śląska. Autor wielu autorskich panoram przedstawiających życie oraz zanikanie przemysłu z pejzażu. Hobbystycznie – podróżnik po szlakach Dolnego Śląska, miłośnik muzyki eksperymentalnej, industrialnej oraz estetycznie wyrazistej. Autor albumu fotograficznego „Industria. Początek i Koniec” wydanego w 2016 roku oraz wielu ilustracji do gazet i czasopism, współscenarzysta do filmów opowiadających o Śląsku. Stańczyk jest znany jako „fredmentor”, pseudonim w który wszczepione jest alter egoindustrialnego poszukiwacza i kolekcjonera architektury stali.Jego praca jest zauważalna na przestrzeni lat i droga, którą konsekwentnie realizuje – nie
jest dostatecznie widoczna w małym punkcie osi czasu.

NASI PARTNERZY: