“Namioty Wyklętych” – wystawa 1-31 marca 2018r

“Namioty Wyklętych” – wystawa 1-31 marca 2018r

„Namioty Wyklętych” to ogólnopolska akcja stowarzyszenia „Studenci dla Rzeczypospolitej”, która co roku wpisuje się w obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Na początku marca w wielu miejscach w Polsce staną obozowiska, które mają nawiązywać do historii Żołnierzy Wyklętych, przybliżać ich sylwetki oraz realia życia.
Projekt przeprowadzany jest już od czterech lat. W tegorocznej edycji do miast akademickich(Warszawa, Kraków, Poznań, Łódź, Toruń, Opole, Rzeszów, Wrocław, Katowice)dołącza ponad 40 miast i gmin, które chcą uczcić święto 1 marca w opracowanej przez nas formule.

Głównymi elementami, które składają się na przebieg akcji w każdym mieście są wystawy i pokazy multimedialne,kiermasze książek historycznych, spotkania z kombatantami oraz prelekcje historyczne.
W trakcie wydarzenia często prezentowane są także umiejętności grup rekonstrukcyjnych. Głównym celem corocznej akcji jest popularyzacja wiedzy historycznej wśród przypadkowych ludzi, którzy wcześniej mogli nie słyszeć o historii Wyklętych. To również okazja, aby całe rodziny mogły wziąć udział we wspólnych obchodach tego święta.

Wystawę można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godzinach otwarcia Ośrodka Kultury “Andaluzja” w dniach od 1-31 marca 2018r.

ZAPRASZAMY !!!

WSTĘP WOLNY

NASI PARTNERZY: